Lékařské prohlídky - mladší a starší žáci

Vážení rodiče,

vyhláška Ministerstva zdravotnictví ČR č. 391/2013 Sb. A předpisy ČVS nám ukládají evidovat záznamy o sportovních lékařských prohlídkách všech hráčů, kteří nastoupí k soutěžnímu utkání. Cílem je chránit zdraví sportovců a předcházet fatálním následkům způsobeným vrozenými a skrytými vadami při provozování sportovní činnosti, proto je součástí prohlídky vždy minimálně klidové EKG.

Dle vyhlášky spadají členové družstev mladších a starších žáků do kategorie „výkonnostní sportovec“. Členové družstva přípravky prohlídku mít nemusí, protože zatím nemají pravidelné soutěže.

Každý výkonnostní sportovec musí absolvovat:

a) vstupní lékařskou prohlídku – první prohlídka u sportovního lékaře

b) pravidelnou lékařskou prohlídku – je povinná vždy 1x do roka

Lékařskou prohlídku doporučujeme absolvovat přímo u specializovaného sportovního lékaře. Potvrzení o prohlídce může dle vyhlášky vystavit i praktický lékař. Pokud bude prohlídka provedena u praktického lékaře, je NUTNOU součástí vyšetření EKG, které většina praktiků nemá a proto budete nejspíš posláni na specializované pracoviště pro úplnost vyšetření.

Přikládáme některé tipy na specializovaná pracoviště sportovních lékařů, existují i další.

http://www.upsl.cz/sportovni-prohlidky

https://www.sportovnilekarstvi.cz/sportovni-prohlidky/

https://www.centrumsportmed.cz/sportovni-prohlidky-pro-mladez

https://www.vital-praha.cz/node/54

Zprávu od sportovního lékaře nebo vyplněný formulář praktického lékaře (nelze vyloučit, že některý praktický lékař bude mít vlastní formulář, nebo vydá lékařskou zprávu o provedení prohlídky, kterou lze také použít) zašlete na email Nikoly Kudlové volejbalprosek@gmail.com a to nejpozději do 15.12.2020

Stáhnout” sportovni-prohlidka-formular-praktik.pdf

Sportovní lékařská prohlídka není hrazena zdravotní pojišťovnou. Cena základní prohlídky se pohybuje cca od 800,- Kč výše. V případě rodinných ekonomických problémů je možno na emailu skprosek@gmail.com zažádat o uhrazení prohlídky z klubových financí.

Autor: , Článek se týká těchto družstev: ml-zaci,st-zaci


Vložte komentář či dotaz

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.