Nábor Volejbal - Praha 9 a okolí

Výchova dětí – kluků v Praze (působíme na sídlišti Prosek, Lovosická 559 – Praha 9) je jednou z hlavních priorit našeho volejbalového oddílu, snažíme se neustále vyhledávat potenciální talentované adepty pro volejbal. Nábory na volejbal v Praze pořádáme průběžně po celý školní rok.

Případní zájemci z řad dětí o volejbal se mohou hlásit na telefonu 602 937 919 p. Pastrňák, nebo můžete napsat na e-mail: opastrnak@seznam.cz.

Aktuálně (jaro 2017) hledáme kluky ve věku od 8 do 13 let – rok narození 2004 – 2009.

Hlavní období náborů je vždy září. Informace k náboru v září 2017 bude zveřejněna v průběhu srpna 2017.

Noví členové se mohou hlásit i v průběhu celého roku po telefonické domluvě na 602937919 p. Pastrňák.

Kromě přípravky na Proseku spolupracuje náš volejbalový oddíl i s kroužkem volejbalu v Horních Počernicích a Vinoři (cca 1-4 třída). I zde je možné přihlásit nové zájemce.

Zařazení do družstev SK Prosek Praha

Přípravka – SK Prosek

Do družstva přípravky jsou přijímáni chlapci začátečníci ve věku 8 – 11 let (ročník narození 2005 až 2009, cca třetí až pátá třída ZŠ). V případě vyspělejších jedinců i mladší. Zde nejsou, pokud není družstvo plně naplněno, při náboru svěřencům kladeny v podstatě žádné požadavky. Novic dostává příležitost zvyknout si na pravidelné trénování a osvojit si úplně ty nejzákladnější volejbalové dovednosti. Trénink je u přípravky jedenkrát týdně – pokročilejší svěřenci chodí na druhý trénink v týdnu s mladšími žáky.

V přípravce se zaměřujeme na osvojení základních návyků pro další působení v klubu, jako je kázeň, nasazení na tréninku, základní volejbalové dovednosti a seznámení se žlutým, oranžovým a červeným minivolejbalem. Kluci se také v průběhu sezóny zúčastní turnaje v minivolejbale.

Naprostá většina svěřenců po jednom až dvou letech v přípravce postupuje do družstva mladších žáků. Nepokračují jen ti svěřenci, kteří nejsou schopni přizpůsobit své chování požadavkům v družstvu, případně nejeví zájem a snahu v rámci tréninku.

Mladší žáci – Sk Prosek

Do družstva mladších žáků jsou přijímáni starší začátečníci 12 – 13(14) let (roč. narození 2005 – 2003, cca pátá až sedmá třída ZŠ). Tréninky probíhají třikrát týdně, z toho jedenkrát týdně v beachklubu na Ládví.

Družstvo mladších žáků se již začíná více zaměřovat na volejbalové dovednosti, seznamuje se s hrou červeného a modrého minivolejbalu a získává základy pro hru šestkového volejbalu.

Družstvo se účastní přeborů Prahy mladších žáků (modrý minivolejbal) a ti nejlepší i starších žáků (šestkový volejbal).

Po zhruba dvou letech (ve 13-14 letech) v případě dostatečné výkonnosti, pokračují svěřenci do celku starších žáků.

Starší žáci – SK Prosek

Do družstva starších žáků, jsou začátečníci zařazováni jen v případě výrazně nadprůměrného vzrůstu v kombinaci se šikovností na balon, případně pokud již mají s volejbalem jisté zkušenosti. Začátečníci ve věku 13 a 14 let (ročníky narození 2003 a 2004) nejprve zpravidla musí zvládnout základy volejbalu v družstvu mladších žáků.

Tréninky starších žáků probíhají 3x týdně. Trénink družstva má již plně charakter výkonnostního sportu a družstvo se účastní přeboru Prahy Starších žáků, kadetů a celorepublikové soutěže starších žáků Českého poháru.

Starší něž 15 let – kadeti

U 16 – 17 letých zájemců je poměrně složité dohnat ještě v mládežnickém věku náskok vrstevníků, kteří již volejbal hrají několik let. Proto jsou noví zájemci (začátečníci a rekreační hráči volejbalu) přijímáni při splnění podmínky nadprůměrného vzrůstu (185 cm a více), pohybového nadání a dostatečné úrovně pohybových schopností (rychlost, síla). Pokud nový zájemce zvládne úvodní trénink a je při jat do tréninkové skupiny, je stanovena zkušební cca 2 měsíční zkušební lhůta v družstvu starších žáků, kde svěřenec dostane příležitost k prokázání svých pohybových schopností.

Základní princip tréninku

Předpokládáme, že všichni naši svěřenci se přihlásili do našeho oddílu proto, že se chtějí naučit hrát volejbal a jsou ochotni podřídit svůj režim požadavkům jednotlivých trenérů. Občas se stává, že jsme nuceni činnost některých svěřenců v klubu ukončit, a to jak z kázeňských důvodů (docházka, nekázeň na tréninku), tak i z výkonnostních důvodů. V posledních letech (2015 – 2016) se nám tréninkové skupiny naplnili a tak bohužel z kapacitních důvodů musíme občas řady našich svěřenců korigovat.

Nábor pro dívky

Dívkám, které hledají volejbalový klub doporučujeme celek SK Kometa Praha, který s naším klubem spolupracuje a působí na Praze 8 – Kobylisích.

Poslední aktualizace: 10.3.2017

Autor:


Komentáře

 1. Martin Korbely

  Dobrý den,
  můj syn Martin 11 let, by měl zájem navštěvovat od září jako začátečník volejbal v místě bydliště na Praze 9 Proseku.
  Jaká je šance a kdy jsou nábory do oddílů.
  Předem děkuji za odpověď.

 2. Jana Petržíková

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda u vás trénují pouze kluci ? Ráda bych, aby dcera ( 7 let ) začala s volejbalem. Případně mohl byste mi doporučit nějaký holčičí oddíl na Praze 9 ? Děkuji. Jana Petržíková

 3. O. Pastrňák

  to: 1 Dobrý den, informace o náborech budou ke konci prázdnn na našem webu. Případně hned začátkem zaří můžete volat na můj tel. 602937919. Většinou bereme v tomto věku všechny zájemce, aby si volejbal vyzkoušeli.

 4. O. Pastrňák

  To: 2
  Dobrý den,
  ano nábory do volejbalu děláme jen pro kluky. Jak se píše v článku výše, dívkám z Prahy 9 doporučujeme SK Kometu Praha z Kobylis na Praze 8.

Vložte dotaz či komentář k náboru na volejbal v Praze

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.