Od února cvičení na doma s aplikací Fitify

Vzhledem k tomu, že nouzový stav a nemožnost tréninků se neúměrně protahují a další případná nečinnost by mohla na nás zanechat neblahé trvalé následky od 8.2. zavádíme povinnost tréninků domácího cvičení s aplikaci Fitify. Platí pro starší žáky, kadety a juniory.

Co je tedy potřeba učinit:

  • nainstalovat si aplikaci Fitify – https://fitifyapps.com/
  • najít si v menu Tréninky – Síla – Pekáč buchet – nastavit délku cvičení na 15 minut – a dvakrát denně odcvičit
  • nastavit propojení s aplikací Google Fit nebo Apple zdraví, možno propojit s naprostou většinou dalších aplikací na cvičení – pokud nějáké používáte

Cíle na tento týden

  • 30 minut denně – lépe 2× 15 minut – to je požadované minimu, hodnina denně by byla určitě prospěšnější, tedy doporučujeme doplnit jakoukoli jinou pohybovou aktivitu, kterou můžete měřit v google fit nebo jiné aplikaci
  • první týden budeme cvičit na břicho

Ideální je před posilováním tělo zahřát, to si můžete zapnout ve Fitify, nebo se můžete protáhnout sami. Jediné co budete nutně potřebovat je podložka na cvičení. Pokud doma nemáte v Decatlonu na eshopu se dá objednat a vyzvednout na prodejně. Ale i bez podložky můžete začít.

Případně si můžete cvičení zpestřit tím, že si pořídíte některou z pomůcek, které rozšiřují možnosti posilování s aplikací.

Příprava na další týden

Během prvního týdne si pořádně prohlédněte všechna cvičení v aplikaci Fitify. Vyberte si cvičení, které se Vám líbí. Na další týden připravíme vlastní trénink sestavený z vybraných cviků.

Pokud se aplikace Fitify osvědčí, je možné, že pořídíme pro všechny placenou verzi a budeme ji využívat i v rámci trénink a cvičení na doma.

Synchronizace s Google Fit nebo Apple Zdraví

Pokud se nepletu, tak obě aplikace bývají nainstalování v základním nastavení, pokud je nemáte je třeba doinstalovat. Jednou týdně přes víkend pošlete screenshot vašich činností. Kromě Fitify, by jsme měli mít i vlastní aktivitiy (běhání, rotoped, cokoli jiného). Google Fit i Apple zdraví se dá propojit i s fitnáramky nebo chytrými hodinkami pokud je máte.

V neděli 7,2. večer uděláme přes Google meet hovor kdy probereme další podrobnosti. Info dostanete na týmuj a FB skupinu.

Ukázky z aplikace Fitify

treninky fitify

Pekáč Buchet

Trénink břicho

Ukázka screenu z Google fit nebo Apple Zdraví

Takhle vypadá screen deníku z Google fit, který budete jednou týdně dodávat

Google Fit

Apple zdraví

Autor: , Článek se týká těchto družstev: st-zaci,kadeti,juniori


Vložte komentář či dotaz

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.