SK Prosek B - Beach volejbal SK Slavia Praha - report

Dne 5. 11., jsme jako SK Prosek B odehráli další zápas pražského přeboru mužů. Naším
soupeřem byl tým Beach volejbal SK Slavia Praha, kteří se drží na aktuálně posledním místě tabulky.

Naší velkou nevýhodou byla absence 3 klíčových hráčů (Fanda – sledování fotbalového zápasu je asi
důležitější, Kryštof a Filip – zdravotní problémy). Z tohoto důvodu jsme si vypůjčili Fandu Piheru
z kadetů, aby pomohl na smeči. Výhodou soupeře byla domácí hala v Petrovicích a známé míče
(Molten). Jako špatné bych hodnotil míče, které nám půjčili na rozcvičku, s takovými šutry jsme již
dlouho nehráli.

V prvním setu nám chyběl razantní útok, a kvůli 12 zbytečným chybám (4 zkažené servisy, 4 doteky
sítě a 4 chyby na přehrání balonu zadarmo přes síť) jsme nakonec podlehli 25:19. Kamil, aby pomohl
útoku, vystřídal Kubu H. (univerzál) za Kubu V.(nahrávač) a z Viktora se stal univerzál. Do druhého
setu se také dostal Fanda a Kejmy, díky dobrému servisu a menšímu počtu zbytečných chyb jsme stav
otočili a druhý set vyhráli 25:19. V třetím setu jsme hráli tvrdě, ale když Kamil vystřídal Kubu H.
zpátky, aby pomohl útoku ze sítě, nastal takový zmatek, zvlášť pro Viktora, který si neuvědomil, že má
nahrát, až nám balón spadl úplně zbytečně po slušném příjmu do trojky. Za tuto chybu byl vystřídán
blokař (Martin V.) a já jsem se dostal do hry. Pak jsme už nemohli prohrát :D. Třetí set jsme vyhráli
25:20. Ve třetím setu nastaly problémy, domácí si uvědomovaly, že mají ještě šanci vyhrát a my
ukolébáni vítězstvím předchozích dvou setů jsme je nechali převzít iniciativu. Začal se projevovat
problém s Viktorem, který není zvyklí na postu univerzála hrát, ale nahrávačský post má zažitý, tak se
často míchal do nahrávek Kubovi a vznikaly často zbytečně složité situace. Ale po tvrdém boji až do
posledního míče jsme vyhráli 25:23. Abych se zmínil i o smečařích, Vašek se prosadil, kdy mohl, Fanda
si zasloužil své místo ve hře a Dominik po ne úplně úspěšném startu podpořil náš tým z lavičky.

Tomáš nám jako obvykle velmi pomohl na příjmu. Odvezli jsme si tedy důležité 3 body do tabulky.

Autor: , Článek se týká těchto družstev: juniori