Vyjádření k zápasům extraligy juniorů s Příbramí

Vyjádření k událostem ze včerejšího (25.2.2018) zápasu extraligy juniorů mezi SK Prosek Praha a volejbalovým klubem z Příbrami. Nebyl jsem přímým účastníkem zápasu, takže ve vyjádření uvedené skutečnosti vyplývají z rozhovorů s účastníky utkání.

Dle papírových předpokladů byla Příbram jednoznačným favoritem (první příčka tabulky a doposud jediná prohra v celé soutěži 2:3) a i když existovala teoretická šance, že v případě dvou vítězství můžeme udržet čtvrté místo, které zajišťuje účast ve finále extraligy juniorů, nedávali jsme si velké šance. Chtěli jsme ale bojovat a odehrát kvalitní zápas, který měl zakončit naši sezónu v extralize juniorů.

Realita utkání byla ale jiná. Příbram pod vedením Dan Rosenbauma, dle všech náznaků nechtěla vyhrát. Někteří hráči Příbrami nehráli na svých obvyklých postech, všichni hráči Příbrami skákali podání a to bez ohledu na jeho úspěšnost, což se projevovalo hlavně v koncovkách jednotlivých setů.

Vypadalo to, že Příbram nechce ve finálovém turnaji hrát ve skupině s Českými Budějovicemi (první Příbram bude mít ve skupině čtvrtý celek z české skupiny), které díky této naší výhře nebudou ve finálovém turnaji. Oba zápasy jsme vyhráli 3:0 a díky tomu postoupili do finále extraligy juniorů ze čtvrtého místa ve skupině. Postup to byl poněkud hořký :-(.

Výsledky české skupiny extraligy juniorů, včetně včerejšího zápasu jsou zde: http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=ex-jri

V Praze dne 26.2.2018

Ondřej Pastrňák
předseda
SK Prosek
602937919

Autor: , Článek se týká těchto družstev:


Komentáře

 1. Tomáš Denemark

  Díky za ten komentář. Souhlasím, nebyl jsem na zápase, ale z postřehů Václava (Vendelína) soudím zcela stejně, že to je hořká výhra. Rád bych viděl kluky ve finále Přbram porazit znovu.

 2. Daniel Rosenbaum

  Dobrý den pane predsedo. Jen pár reakcí na vaše vyjádření. Správně jste upozornil,že na tomto dvojutkání jste nebyl,takže máte jen zkreslené informace z druhé ruky. Tím pádem nevíte v jakém stavu se naši hráči nacházejí,že tři vůbec nepřijeli,Peterka,Barák a Rosenbaum hráli s horečkou,Mikulenka je po zranění a tak dále. Náš tým jste neviděl hrát dva roky,přesto si dovolíte tvrdit ,že podáváme nestandartně. Stačí se podívat do zápisu a uvidíte ,že váš tým zkazil daleko vice podání než Příbram. Takže z mého pohledu je vaše vyjádření dost neobjektivní. Na závěr bych jen rád řekl,že Příbram celý rok předváděla standartni koncentrovaný výkon,diky kterému bylo před timto dvojutkání o našem postavení rozhodnuto a proto si hráči mohli dovolit hrát uvolněně a bez stresu o výsledek. Jestli nějaký jiný tým poztrácel v průběhu sezóny tolik bodů,že se nedostal do finálového turnaje,mě mrzi;ale nesvaloval bych vinu na Příbram,ale pouze na své výkony. Děkuji za možnost se zde vyjádřit a zdravím Rosenbaum

 3. Ondřej Pastrňák

  Dane, díky za komentář. Máš pravdu nebyl jsem tam a to jsem také ve vyjádření napsal. Probíral jsem to jak s trenérem našich juniorů, některými hráči i s rozhodčím. Všichni mi v podstatě řekli cca to samé. Respektuji tvé vyjádření, neznám situaci ve vašem týmu, ale z našeho pohledu to prostě vypadalo tak, jak je popsáno výše. Budu rád když se vyjádří i ti co skutečně na místě byli, jak to viděli oni.

 4. Míra

  Dane, nyní se obhajujete, že vás někdo odsuzuje za neobjektivní přístup k zápasu…Ale za pár let uvidíte, až budou vyrůstat vaše děti a vy s nimi pojedete na nějaký zápas a třeba vás seřeže rozhodčí, a v tuto chvíli chci vidět váš pohled bezmocnosti, stejně, jako se dívá na výsledek zápasu bohužel každý aktér zmiňovaného utkání. V zahraničí by to byla vaše poprava…..

 5. Daniel Rosenbaum

  Zdravím Miro,máte pravdu,rozhodčí dokážou zajímavé věci. Loni jsme to pocítili ve finálovém turnaji juniorů,kdy nás nepustili do finále. Devatenáctiletý kluci zklamáním brečí a nikdo s tim nic nezmůže. To je život. Ale to nemění nic na tom,že trenér může za rozhodnutého stavu postavit na hřiště jakoukoliv sestavu. Ať si zahraje kdo do té doby hrál v sezóně míň. Proč nehrajou Budějovice kompletní celou sezónu a nejsou první? Může za to Příbram? Určitě neee.

Vložte komentář či dotaz

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.