Nábor dětí na volejbal Praha 9 a okolí

Výchova dětí – kluků v Praze (působíme na sídlišti Prosek – kurty a sportovní hala SK Prosek – Lovosická 559 – Praha 9) je hlavní prioritou našeho volejbalového oddílu. V místě našeho působiště i širším okolí se neustále snažíme vyhledávat potenciální talentované adepty pro volejbal. Nábory dětí do sportovního klubu v Praze pořádáme průběžně po celý školní rok. Naši svěřenci jsou i z dalších městských částí, především Prahy 8, Prahy 10, Prahy 3, Černého mostu a obcí v okolí Prahy.

Případní zájemci z řad dětí o volejbal se mohou hlásit na telefonu 602 937 919 p. Pastrňák, nebo můžete napsat na e-mail: opastrnak@seznam.cz.

Aktuálně (podzim 2023) hledáme kluky ve věku od 8 do 12 let – rok narození cca 2011 – 2015.

Hlavní období náborů je začátek školního roku v září. První náborové dny v září 2023 bude ve středu 6.9. v 17:00 hod. a středy 13. a 20.9. v 16:30:00 hod. na kurtech SK Prosek Praha v Lovosické ulici.

Noví členové se mohou hlásit i v průběhu celého roku po telefonické domluvě na 602937919 p. Pastrňák.

Zařazení do družstev volejbalového oddílu SK Prosek Praha

Přípravka – nábor do kroužku minivolejbalu

Do družstva přípravky nebo také minivolejbalu jsou přijímáni chlapci začátečníci ve věku 8 – 11 let (ročník narození cca 20012 až 2015, cca druhá až pátá třída ZŠ). V případě vyspělejších jedinců i mladší. Naopak v případě úplných začátečníků, mohou být do družstva minivolejbalové přípravky zařazeni i starší začátečníci s cílem osvojení základních dovedností.

Zde nejsou, pokud není družstvo plně naplněno, při náboru začátečníků kladeny v podstatě žádné požadavky. Novic dostává příležitost zvyknout si na pravidelné trénování a osvojit si úplně ty nejzákladnější volejbalové dovednosti. Trénink je u přípravky dvakrát týdně v úterý a ve středu. Volejbalová přípravka je v podstatě kroužek volejbalu pro začátečníky. V roce 2023 se nám všechny skupiny poměrně značně naplnili, takže v případě většího množství nových zájemců nejsme schopni garantovat, že všechny zájemce přijmeme.

V přípravce se zaměřujeme na osvojení základních návyků pro další působení v klubu, jako je kázeň, nasazení na tréninku, základní volejbalové dovednosti a seznámení se s barevným (žlutým, oranžovým a červeným) minivolejbalem. Kluci se také v průběhu sezóny účastní turnají pražského minivolejbalu.

Naprostá většina svěřenců po jednom až dvou letech v přípravce postupuje do družstva mladších žáků. Nepokračují jen ti svěřenci, kteří nejsou schopni přizpůsobit své chování požadavkům v družstvu, nemají dostatečnou docházku na tréninky, případně nejeví zájem a snahu v rámci tréninku.

Mladší žáci – Sk Prosek

Do družstva mladších žáků jsou přijímáni starší začátečníci 10 – 12(13) let (roč. narození 2011 – 2013, cca pátá a šestá třída ZŠ), kteří si osvojí základní dovednosti potřebné k účinkování v družstvu. Tréninky probíhají dvakrát až třikrát týdně.

Družstvo mladších žáků se již začíná více zaměřovat na volejbalové dovednosti, seznamuje se s hrou červeného a modrého minivolejbalu a získává základy pro hru šestkového volejbalu.

Družstvo se účastní přeborů Prahy mladších žáků (modrý minivolejbal) a ti nejlepší i šestkového přeboru středočeského kraje a přeboru starších žáků Prahy.

Po zhruba dvou letech (ve 12-14 letech – ročníky 2009 – 2010 v případě dostatečné výkonnosti, pokračují svěřenci do celku starších žáků.

Starší žáci – SK Prosek

Do družstva starších žáků, jsou začátečníci zařazováni jen v případě výrazně nadprůměrného vzrůstu v kombinaci se šikovností na balon, případně pokud již mají s volejbalem jisté zkušenosti. V posledních letech máme v kategorii starších žáků dvě tréninkové skupiny žáky A a žáky B. Začátečníci ve věku cca 13 let (ročníky narození 2010 a 2011) nejprve zpravidla musí zvládnout základy volejbalu v družstvu mladších žáků nebo žáků B.

Tréninky starších žáků probíhají 3x týdně. Trénink družstva má již plně charakter výkonnostního sportu a družstvo se účastní přeboru Prahy starších žáků a celorepublikové soutěže starších žáků Českého poháru.

Starší něž 14 let – kadeti

U kluků ve věku 14 – 17 let je poměrně složité dohnat ještě v mládežnickém věku náskok vrstevníků, kteří již volejbal hrají několik let. Proto jsou noví zájemci (začátečníci a rekreační hráči volejbalu) přijímáni při splnění podmínky nadprůměrného vzrůstu (185 cm a více), pohybového nadání a dostatečné úrovně pohybových schopností (rychlost, síla). Pokud nový zájemce zvládne úvodní trénink a je přijat do tréninkové skupiny, je stanovena zkušební cca 2 měsíční zkušební lhůta v družstvu starších žáků, kde svěřenec dostane příležitost k prokázání svých pohybových schopností.

Základní princip tréninku

Předpokládáme, že všichni naši svěřenci se přihlásili do našeho oddílu proto, že se chtějí naučit hrát volejbal a jsou ochotni podřídit svůj režim požadavkům jednotlivých trenérů. Občas se stává, že jsme nuceni činnost některých svěřenců v klubu ukončit, a to jak z kázeňských důvodů (docházka, nekázeň na tréninku), tak i z výkonnostních důvodů. V posledních letech (2022 a hlavně 2023) se nám tréninkové skupiny ve všech kategoriích naplnily a tak bohužel z kapacitních důvodů musíme občas řady našich svěřenců korigovat.

Nábor pro dívky

Dívkám, které hledají šestkový volejbalový klub doporučujeme celek SK Kometa Praha, který s naším klubem spolupracuje a působí na Praze 8 – Kobylisích.

Poslední aktualizace: 31.7.2023

Autor:


Komentáře

 1. Martin Korbely

  Dobrý den,
  můj syn Martin 11 let, by měl zájem navštěvovat od září jako začátečník volejbal v místě bydliště na Praze 9 Proseku.
  Jaká je šance a kdy jsou nábory do oddílů.
  Předem děkuji za odpověď.

 2. Jana Petržíková

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda u vás trénují pouze kluci ? Ráda bych, aby dcera ( 7 let ) začala s volejbalem. Případně mohl byste mi doporučit nějaký holčičí oddíl na Praze 9 ? Děkuji. Jana Petržíková

 3. O. Pastrňák

  to: 1 Dobrý den, informace o náborech budou ke konci prázdnn na našem webu. Případně hned začátkem zaří můžete volat na můj tel. 602937919. Většinou bereme v tomto věku všechny zájemce, aby si volejbal vyzkoušeli.

 4. O. Pastrňák

  To: 2
  Dobrý den,
  ano nábory do volejbalu děláme jen pro kluky. Jak se píše v článku výše, dívkám z Prahy 9 doporučujeme SK Kometu Praha z Kobylis na Praze 8.

Vložte dotaz či komentář k náboru na volejbal v Praze

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.