Hledáte volejbalový oddíl v Praze? Nevíte jak ho najít?

Volejbalové oddíly pro kluky a holky

Pokud jste rodiče a hledáte volejbalový oddíl pro své děti, máte na výběr mezi šestkovým volejbalem a beachvolejbalem. Šestkový volejbal je více kolektivní sport, beachvolejbal se pojetím blíží spíše individuálnímu sportu. Nicméně základ obou sportů je velmi podobný. Zvláště přechod z šestkového volejbalu na beachvolejbal, nebývá problém. Obráceně to jde o něco hůř, ale dobrý hráč beachvolejbalu si šestky po chvilce trénování bez problémů zahraje.

Zásadní rozdíl je v tom, jestli hledáte sportovní oddíl pro holku nebo pro kluka. Dívčích šestkových oddílů je více. Základní přehled oddílů najdete v soutěžích Pražského volejbalového svazu.

Seznam dívčích a chlapeckých volejbalových oddílů najdete v mapě volejbalových oddílů na webu pražského volejbalového svazu

  • pro výběr chlapeckých oddílu vyselektujte v mapě kategorii – Chlapci šestky
  • pro výběr dívších oddílu vyselektujte v mapě kategorii – Dívky šestky

Další možností především pro rekreační zájemce jsou nejrůznější volejbalové kroužky, kterým se budeme věnovat v samostatném článku.

Pokud hledáte beachvolejbalový oddíl, seznam pražských areálů, najdete opět ve výše uvedené mapě.

Volejbalové oddíly pro dospělé

Zde jsou dvě základní možnosti. Buď si můžete zahrát oficiální soutěže Pražského volejbalového svazu, nebo se přidat mezi nadšence hrající pražskou AVL, neboli Amaterskou volejbalovou ligu.

Autor: , Článek se týká těchto družstev: obecný článek


Vložte komentář k tématu Volejbalový oddíl

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.