Volejbalový klub SK Prosek Praha

Volejbalový klub SK Prosek Praha (dříve Kompresory Praha) vychovává již více jak 20 let děti a mládež na proseckém sídlišti na Praze 9. V současné době klub spolupracuje při výchově volejbalové mládeže v Praze s celkem SK Kometa Praha, Sokol Vinoř i dalšími volejbalovými kluby.

Mládežnická základna volejbalového sportovního klubu

V současnosti disponuje sportovní klub Prosek kompletní mládežnickou základnou chlapeckých družstev. Kluky začínáme nabírat zhruba cca v osmi letech ( informace k náborům) do družstva přípravky. Po zvládnutí volejbalových základů cca v 10 letech přechází svěřenci do mladších žáků. Přibližně ve třinácti letech postoupí mladí svěřenci do družstva starších žáků. V tomto celku se již začínají s “opravdovým” volejbalem. Následují kategorie kadetů (16 – 17 let) a juniorů (18 – 19 let).

Celkem se náš oddíl stará cca o 100 dětí ve věku od 8 do 18 let.

V posledních letech se podařilo juniorům i kadetům postoupit do nejvyšších mládežnických soutěží. Junioři i kadeti Volejbal SK Prosek Praha tak hrají extraligu kadetů.

Odchovanci klubu

V posledních letech se opakovaně naši odchovanci objevují v mládežnických reprezentčních týmech. Posledním úspěchem družstva ČR na tomto poli je zlatá medaile z ME kadetů, jehož členem byl i nás odchovanec Jan Svoboda.

Dalším hráčem, který prošel naším oddílem, je člen reprezentace Beach volejbalu David Schweiner, který začínal s volejbalem v SK Kometa Praha a v juniorském a kadetském věku působil v SK Prosek Praha.

V roce 2017 se po delší pauze podařilo získat i 2. ligu mužů, kde dostávají příležitost hrát především naši odchovanci.

Web sportovního klubu Volejbal Prosek

Tento web, kromě toho, že shrnuje všechny informace o proseckém klubu, tvořím hlavně kvůli možnosti zveřejňování organizačních informací pro mládežnická družstva od juniorů po kadety.

Autor:


Vložte komentář či dotaz

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.