Volejbalový kroužek pro děti - jak ho najít?

Hledáte volejbalový kroužek pro děti?

Kdy zvolit pro vaše děti volejbalový kroužek a kdy volejbalový oddíl?. V nejužším věku, tedy v 1-3 třídě základní školy je v podstatě jedno, jestli zvolíte volejbalovou přípravku některého volejbalového oddílu, nebo jestli začnete navštěvovat kroužek volejbalu v místě, nebo poblíž vašeho bydliště. Samozřejmě pokud chcete mít doma reprezentanta zvolte rovnou volejbalový oddíl.

Volejbalové kroužky pro děti jsou organizovány buď v rámci školních kroužků na prvním stupni základních škol, v Praze také často v rámci činnosti DDM (Dům dětí a mládeže) a občas při místním Sokolu. Často jsou kroužky volejbalu organizovány v pražských beachvolejbalových areálech.

Kdy začít chodit do volejbalového oddílu

Nejpozději ve čtvrté třídě, je ale třeba, pokud to s šestkovým volejbalem myslíte vážně, začít navštěvovat některý s tradičních volejbalových oddílů. Tradiční oddíl znamená, že se klub účastní pravidelných volejbalových soutěží Pražského volejbalového svazu a má v rámci mládežnických družstev návaznost v jednotlivých věkových kategoriích.

Často se ve své trenérské praxi setkávám s případy, kdy 13-ti až 15-ti letý mladík, který ve svém volejbalovém kroužku (který navštěvuje 3-4 roky) vynikal, přichází k nám do oddílu s tím, že umí volejbal. Bohužel toho ale většinou neumí dost na to, aby alespoň nepřekážel na tréninku a nenarušoval chod tréninkové skupiny. Jsou samozřejmě vyjímky potvrzující pravidlo, ale není to příliš časté. I tak ale u nás každý dostane příležitost přijít ukázat svůj volejbalový um.

Co čeká děti ve volejbalového kroužku

  • trénink jednou až dvakrát týdně
  • volnější režim
  • minimum zápasů a utkání
  • naučíte se rekreačně hrát volejbal

Co čeká děti ve volejbalovém oddíle

  • pravidelné tréninky s přísnějším režimem dvakrát až čtyřikrát týdně
  • pravidelná účast na víkendových turnajích
  • naučíte se hrát volejbal na výkonnostní úrovni,

Autor: , Článek se týká těchto družstev: blog


Vložte komentář či dotaz

Vložte komentář. Pole označená * jsou povinná. Před odesláním komentáře si musíte prohlédnout jeho náhled.