SK Prosek A vs TJ Slavia Liberec 1 - liga juniorů - report

V sobotu 7. 11. jsme se utkali ve svém domácím prostředí v rámci 1. ligy juniorů s týmem TJ Slavia
Liberec 1. Byl to souboj mezi týmy z popředí tabulky, takže jsme očekávali vyrovnané utkání. Začátek
utkání nám jako vždy nevyšel. Soupeř se ihned dostal do vedení a my museli jeho náskok stahovat,
což bylo zejména v prvním setu složité, protože jsme dělali příliš mnoho nevynucených chyb.

Nakonec jsme set díky dobře umístěnému servisu otočili a další vývoj zápasu jsme měli pevně ve
svých rukách. V prvním utkání jsme tedy zvítězili 3:0 (19,15,17).

Ve druhém utkání jsme udělali pár změn v sestavě. Kromě střídání na postech blokařů se do hry na
post „libérka“ dostal Dominik Garreis (chcete-li Dalibor). Další významnou událostí, kterou bych chtěl
zmínit, bylo určitě představení nového dresu libera, který oblékl právě Dominik. Jeho sladěná
kombinace červenobílého trika a modrobílých trenýrek se nedala přehlédnout. Možná i to zmátlo
soupeře a v prvních dvou setech jsme navzdory našim nevynuceným chybám poměrně hladce vyhráli.

Třetí set už byl zase vyrovnaný a rozhodoval se až v koncovce, kde jsme Liberec těsně přehráli hlavně
díky skvělému servisu. Výsledek druhého zápasu byl také bez ztráty setu 3:0 (17,15,21). Z víkendu si
odnášíme plný bodový zisk a po deseti odehraných zápasech se těšíme z prvního místa v tabulce.